Урок з української мови в 3 класі
Тема. Префікси іприйменники.
Мета. Поглибити
знання учнів про префікс як значущу частину основи слова. Формувати вміння
розрізняти співзвучні префікси і прийменники на слух і на письмі, правильно їх
писати.
Розвивати зв’язне
мовлення, навички спостереження, аналізу, зіставлення і на цій основі виробляти
уміння робити нескладні висновки та узагальнення.
Виховувати
потребу захищати і дбайливо ставитися до рослин.
Обладнання:таблиці
«Будова слова», «Префікс», «Прийменник», індивідуальні картки, малюнок калини.
Тип уроку. Урок
формування навичок та вмінь з елементами інтерактивного навчання
(сталий розвиток,
критичне мислення, здоров’язберігаючі
технології).
Хід уроку
І. Організація
класу.
Холодно зараз в
лісах і лугах,
Холодно зайчикам,
лискам, птахам.
А в нашому класі
тепло і затишно,
То ж хочеться
говорити лиш теплі слова.
-
А ще
я, діти, хочу сказати, що день сьогодні добрий і щедрий на гостей. Коли
гості в домі, то
велика радість. То ж усміхніться нашим гостям та один одному і подаруйте тепло
своїх долоньок. Нехай цей гарний настрій допоможе вам на уроці.
-
На
який урок покликав нас дзвінок?
-
Яка
наша мова?
Я знаю, що Ми
дуже любим рідну мову
Її мелодію чудову.
То ж ми урок свій
починаємо
В путь за знаннями
вирушаємо.
ІІ. Актуалізація
опорних знань учнів.
1. Щоб здолати ще одну сходинку до вершини знань
в країні мови, ми повинні дізнатися, який девіз буде нашого уроку. Для цього
потрібно з’єднати за змістом
слова:
Працюємо
правильно
Міркуємо
охайно
Відповідаємо
творчо
Пишемо
швидко
Результат
нові знання,
чудовий настрій
-
Яких
вірних помічників візьмемо на урок?
В цьому нам
допоможе вправа «Криголам».
У – увагу
Р – розум
О – охайність
К – кмітливість
-
Діти,
над якою темою ми зараз працюємо?
Ми вже дослідили,
що слово – це наче будинок, що має фундамент – основу, стіни, дах.
Назвіть частини
будови слова. (Таблиці).
2. Мозковий штурм.
Вправа
«Мікрофон».
-
Що
називається закінченням, основою, коренем, префіксом, суфіксом?
3. Каліграфічнахвилинка.
Зараз без зупинки
Почнемо з
каліграфічної хвилинки.
З Ззкнвірваллика на калина
(За) вікном (за)цвіла червона калина.
-
Діти,
я для вас дібрала речення про калину. Але
вранці був сильний вітер і розвіяв слова з речення. Я їх склала, але не знаю як
писати разом чи окремо два маленьких слова за.
-
Ви
мені допоможете? Для цього нам потрібно згадати девіз нашого уроку.
(Діти висловлюють
свої міркування).
ІІІ. Мотивація
навчальної діяльності, повідомлення теми і мети уроку.
-
Діти,
ви не тільки мені допомогли. До нас на урок завітала сіренька мишка із
лісової школи,
щоб теж навчитися розрізняти префікси і прийменники та правильно їх писати.
Отже, тема нашого уроку «Префікси і прийменники».
ІУ. Сприймання та
усвідомлення навчального матеріалу.
1. Репортаж речення про калину.
-
Діти,
що ви знаєте про калину?
(Калина корисна
рослина, бо лікує багато хвороб. Не було б в народній медицині корисніших ліків
від застуди, ніж калиновий чай. Його вживають і при серцевих захворюваннях.
Соком свіжих ягід очищають обличчя, роблять маски. А ще готують різні смачні
страви: печуть пироги, варять кисиль. Можна заощадити сімейний бюджет не
купуючи ліків в аптеці, а вживати екологічно чистий, корисний калиновий
чай. Тож ви зробите, діти, добру справу,
коли посадите кущик калини під своїм вікном).
2. Робота з підручником.
а) Списування за
вправою 215.
б) Робота над
вправою 216.
в) Робота з
таблицями.
У. Усвідомлення і
закріплення навчального матеріалу.
1. Самостійна
робота ( індивідуальні картки).
2. Робота в
групах. Складання сенкану.
- Діти, сьогодні
на уроці ви були будівельниками, дослідниками, я хочу, щоб ви побували ще й
поетами і склали сенкан про прийменник і префікс.
(Діти працюють в
групах)
Захист робіт.
Прийменник
Префікс
маленький,
короткий
словотвірний, малий
служить для
зв’язку слів у реченні
служить для утворення нових слів
частина мови
частина слова
УІ. Підсумок
уроку.
-
Діти,
що ж є результатом нашого уроку?
( Нові знання і
чудовий настрій).
1. Вправа «Незакінчене речення»
-
Сьогодні
на уроці я …
2. Оцінювання.
( Учитель оцінює
знання учнів).
-
Спасибі,
діти, вам за урок, за вашу активність та сумлінність.
Швидко сплинають хвилини
От і прощатись пора.
Я на прощання всім зичу
Щастя, здоров’я й добра.
УІІ. Домашнє
завдання.
Вправа 217.



Немає коментарів:
Дописати коментар