вівторок, 13 січня 2015 р.

Конспекти уроків


Урок з української мови в 3  класі

Тема. Префікси іприйменники.
Мета. Поглибити знання учнів про префікс як значущу частину основи слова. Формувати вміння розрізняти співзвучні префікси і прийменники на слух і на письмі, правильно їх писати.
Розвивати зв’язне мовлення, навички спостереження, аналізу, зіставлення і на цій основі виробляти уміння робити нескладні висновки та узагальнення.
Виховувати потребу захищати і дбайливо ставитися до рослин.

Обладнання:таблиці «Будова слова», «Префікс», «Прийменник», індивідуальні картки, малюнок калини.

Тип уроку. Урок формування навичок та вмінь з елементами інтерактивного навчання
(сталий розвиток, критичне мислення, здоровязберігаючі технології).

Хід уроку
І. Організація класу.
Холодно зараз в лісах і лугах,
Холодно зайчикам, лискам, птахам.
А в нашому класі тепло і затишно,
То ж хочеться говорити лиш теплі слова.
-          А ще я, діти, хочу сказати, що день сьогодні добрий і щедрий на гостей. Коли
гості в домі, то велика радість. То ж усміхніться нашим гостям та один одному і подаруйте тепло своїх долоньок. Нехай цей гарний настрій допоможе вам на уроці.
-          На який урок покликав нас дзвінок?
-          Яка наша мова?
Я знаю, що Ми дуже любим рідну мову
                     Її мелодію чудову.
                     То ж ми урок свій починаємо
                     В путь за знаннями вирушаємо.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
1.      Щоб здолати ще одну сходинку до вершини знань в країні мови, ми повинні дізнатися, який девіз буде нашого уроку. Для цього потрібно зєднати за змістом слова:
Працюємо                                правильно
Міркуємо                                 охайно
Відповідаємо                           творчо
Пишемо                                    швидко
Результат                                  нові знання,
                                                   чудовий настрій
-          Яких вірних помічників  візьмемо на урок?
В цьому нам допоможе вправа «Криголам».
У – увагу
Р – розум
О – охайність
К – кмітливість
-          Діти, над якою темою ми зараз працюємо?
Ми вже дослідили, що слово – це наче будинок, що має фундамент – основу, стіни, дах.
Назвіть частини будови слова. (Таблиці).
2.      Мозковий штурм.
Вправа «Мікрофон».
-          Що називається закінченням, основою, коренем, префіксом, суфіксом?
3. Каліграфічнахвилинка.
Зараз без зупинки
Почнемо з каліграфічної хвилинки.
З Ззкнвірваллика на калина
(За) вікном (за)цвіла червона калина.
-          Діти, я для вас  дібрала речення про калину. Але вранці був сильний вітер і розвіяв слова з речення. Я їх склала, але не знаю як писати разом чи окремо два маленьких слова за.
-          Ви мені допоможете? Для цього нам потрібно згадати девіз нашого уроку.
(Діти висловлюють свої міркування).
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми і мети уроку.
-          Діти, ви не тільки мені допомогли. До нас на урок завітала сіренька мишка із
лісової школи, щоб теж навчитися розрізняти префікси і прийменники та правильно їх писати. Отже, тема нашого уроку «Префікси і прийменники».
ІУ. Сприймання та усвідомлення навчального матеріалу.
1.      Репортаж речення про калину.
-          Діти, що ви знаєте про калину?
(Калина корисна рослина, бо лікує багато хвороб. Не було б в народній медицині корисніших ліків від застуди, ніж калиновий чай. Його вживають і при серцевих захворюваннях. Соком свіжих ягід очищають обличчя, роблять маски. А ще готують різні смачні страви: печуть пироги, варять кисиль. Можна заощадити сімейний бюджет не купуючи ліків в аптеці, а вживати екологічно чистий, корисний калиновий чай.  Тож ви зробите, діти, добру справу, коли посадите кущик калини під своїм вікном).  
2.      Робота з підручником.
а) Списування за вправою 215.
б) Робота над вправою 216.
в) Робота з таблицями.
У. Усвідомлення і закріплення навчального матеріалу.
1. Самостійна робота ( індивідуальні картки).
2. Робота в групах. Складання сенкану.
- Діти, сьогодні на уроці ви були будівельниками, дослідниками, я хочу, щоб ви побували ще й поетами і склали сенкан про прийменник і префікс.
(Діти працюють в групах)
Захист робіт.
Прийменник                                                               Префікс
маленький, короткий                                                 словотвірний, малий
служить для зв’язку слів у реченні                          служить для утворення нових слів
частина мови                                                              частина слова
УІ. Підсумок уроку.
-          Діти, що ж є результатом нашого уроку?
( Нові знання і чудовий настрій).
1.      Вправа «Незакінчене речення»
-          Сьогодні на уроці я …
2.      Оцінювання.
( Учитель оцінює знання учнів).
-          Спасибі, діти, вам за урок, за вашу активність та сумлінність.
Швидко сплинають хвилини
От і прощатись пора.
Я на прощання всім зичу
Щастя, здоровя й добра.
УІІ. Домашнє завдання.
Вправа 217.